' + post_title + '

Warsztaty na sprzedaż

Ku zaskoczeniu władz naszej gminy oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach, starosta kwidzyński wystawił na sprzedaż warsztaty szkolne przy  ul. Kwidzyńskiej.          Ponieważ przeniesienie warsztatów wiąże się z obniżeniem prestizu oraz  ograniczeniem możliwości nauki zawodu w prabuckiej szkole, rozpoczęto działania mające na celu zachowanie warsztatów w Prabutach oraz wspólne  zaangażowanie w tę sprawę jak największego srodowiska samorządowców, nauczycieli oraz mieszkańców.

W tym temacie będziemy Państwa informować na bieżąco…

Andrzej Ochał /Gazeta Prabucka
Wyświetleń: 4293

11 comments

 1. bernard

  Skandal. A gdzie są nasi radni powiatowi ? Co oni na to ?
  Pewnie coś im obiecano w zamian aby siedzieli cicho.

 2. prabuciak

  czy tego już kiedyś nie przerabialiśmy? sprzedaż warsztatów patrz likwidacja szkoły. szanowne grono radnych miejskich i powiatowych bierzcie się do roboty wyborcy patrzą . powodzenia

 3. Krewon

  Jeśli warsztaty zostaną zamknięte to ZSP czeka to samo, gdyż na tą chwilę opiera się ona głównie na mechanikach, którzy praktyki mają właśnie na warsztatach. Istnieje jeszcze oczywiście jedna i zapewne ostatnia w naszym mieście klasa liceum oraz klasy wielozawodowe i informatyczne, ale i tak prawie połowę uczniów stanowią uczniowie uczący się w kompleksie, który jest wystawiony na sprzedaż… No cóż, zbliża się koniec nauczania ponadgimnazjalnego w naszym mieście, co nawet dał nam do zrozumienia dyrektor ZSP, oświadczając iż w tym roku ma zamiar ustąpić ze sprawowanej funkcji, a przy zamknięciu warsztatów szkoła nie będzie miała racji bytu…

 4. bernard

  Odnoszę wrażenie, że radni powiatowi o wszystkim wiedzieli. Niestety w dużej mierze dzięki nim, będziemy mieli z naszego miasta zadupie totalne.
  Członek zarządu i derektor od biurek poselsko-senatorskich dostali ochłap w pysk i siedzą cicho bo trzeci radny niewiele znaczy.

 5. ferdek

  sprawa warsztatów i zakusy Kwidzyna na pieniądze po ich sprzedaży to jedno. fakt, nasi radni mogli by być może nie tyle aktywniejsi co czujniejsi… ale co z szanownym gronem pedagogicznym? gdzie ich działania na rzecz ratowania szkoły. najlepiej krzyczeć i załatwiać sprawy czyimiś rączkami, a sami przyczynili się że do tej szkoły nikt nie chce już chodzić. porażka edukacyjna i wychowawcza. o podwyżki to potrafią krzyczeć. mimo , że zarabiają po 4 tys zł za 20 godz, to jeszcze im mało… ale zrobić coś od siebie? oj nie. przecież to nasza inteligencja, pożal się boże, szlak mnie trafia gdy widzę te zapijaczone gęby, które mnie uczą. oczywiście nie należy generalizować… jest paru fajnych gości. tak więc może niech tez ruszą swoją d… i zaczną robić coś by ta szkoła przyciągała a nie odpychała swoja propozycją edukacyjna…

  • ferdek

   2,5 to chyba ten który zaczyna. popytajcie się tu i ówdzie. oni potrafią tylko płakać, a tak naprawdę koszą kasę że aż miło. i wszystko im się należy… też chciałbym mieć 3 miesiące urlopu w roku za friko…

   • nauczyciel

    Dlaczego ferdku napuszczasz ludzi na nauczycieli? Czyzbys próbował usprawiedliwic swoje nierobstwo w sprawie ratowania warsztatow. Moze ty jestes radny powiatowy p. M.Sz. i taka strategie przygotowali koledzy z PO i Starostwa. LATWIEJ USPRAWIEDLIWIC decyzje zamkniekcia.

    • xxx

     a co na to członek Zarządu powiatu pan Dawidowski? Sprawa likwidacji warsztatow musiała staną na zarządzie. Głosował za?

 6. byly ucen

  wyjebane ja pamietam 4 lata temu ze i tak nic tam nie robilismy polonez niedzialajacy he codzienne odkrecanie kol i przykrecanie ot cale praktyki w warsztatach.zlikwidowac, firmy jakies porobic w tym kompleksie !