Prabuty.com

Serwis Informacyjny Miasta i Gminy Prabuty

Aktualności

Remont ul. Kuracyjnej i nowe rondo.

Już wkrótce będziemy mogli cieszyć się zmodernizowaną ul. Kuracyjną, która prowadzi w kierunku szpitala oraz nowo wybudowanym rondem na skrzyżowaniu ulic Kuracyjnej, Chodkiewicza Westerplatte oraz Brzozowej. A wy co sądzicie o nowej organizacji ruchu w tym miejscu? Na fotografiach przedstawiamy postępy prac w tym miejscu.

6 Comments

 1. patrykostry

  Brakuje ścieżki rowerowej. Ogólnie brakuje u nas w mieście ścieżek.
  Co do ronda miałem obawy, że większe pojazdy się nie przecisną, ale jak zaczęli układać kostkę, to jest już okej.

 2. Miszmasz

  To że nie ma scieżki rowerowej od ronda w kierunku sanatorium to skandal!!! Wiele ludzi jeździ, biega, jedzie na rolkach, a przy takiej inwestycji scieżka rowerowa tam to podstawa. Pozatym super ze jest to robione!!! Wielki ukłon w kierunku władz ale następnym razem WYMAGAMY scieżek rowerowych których jest o wiele za mało panie Burmistrzu!

 3. luki

  Jaśnie wielmożny panie burmistrzu, a gdzie jest ścieżka rowerowa?

  • Rowerzysta

   Myślę że, to pytanie powinno paść do wszystkich radnych to oni podejmują dezycje, no a wszczególności radni z Sanatorium i Kolonii. a kolejna sprawa gdzie jest zakaz parkowania przy blokach PGR na ul. chodkiewicza?!

   • luki

    Dokładnie. Wyjeżdża się z ronda, a tu nagle bach! 6 aut. Pomijam fakt, że stoją one na skrzyżowaniu z ulicą Sikorskiego. A za to już powinien być mandat.

 4. TROTYL

  Inwestycja potrzebna i oczekiwana od lat , ale pieniądze utopione w błocie. Ten remont poprawi niewątpliwie ruch na skrzyżowaniu Chodkiewicza- Brzozowa -Kuracyjna , ale nie spełni wszystkich oczekiwań. Szerokość jezdni pozostała bez zmian. Dwa autobusy w dalszym ciągu nie będą mogły się wyminąć bezstresowo. Ambulanse ratownicze też nie pojadą tak szybko jak by wypadało z chorym. Brak ścieżki rowerowej to skandal i wielki zawód dla dojeżdżających do pracy w szpitalu , jak i dla wszystkich jeżdżących rowerami dla przyjemności. Pozostał wąski chodniczek. Co z tego że z lepszą nawierzchnią. Gdzie jest miejsce dla biegaczy i rowerzystów. Inwestycja robiona najtańszym kosztem i pośpiechu aby mieć kolejny atut przedwyborczy. Szkoda pieniędzy. Lepiej było zaczekać na większe fundusze niż tworzyć bubel !

Leave a Reply