Pożar garaży przy ul. Legionów [Fotorelacja]

Do groźnego pożaru garaży na ulicy Legionów w Prabutach doszło w dniu 2 listopada 2013 roku . Około godz. 9:30 jednostka OSP Prabuty została zaalarmowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kwidzynie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia w związku z bardzo dużym zadymieniem oraz wydobywaniem się toksycznych produktów spalania nastąpiła konieczność wprowadzenia do akcji strażaków o aparatach Ochrony Dróg Oddechowych. Na początku akcji podano 4 prądy wody w natarciu na palący się obiekt. W trakcie prowadzonej akcji dokonano ewakuacji pojazdów oraz niebezpiecznych materiałów w postaci butli gazowych oraz pojemników z paliwami samochodowymi znajdujących się w garażach. Pierwsze działania polegały na obronie niepalących się części obiektów budowie linii zasilania ze znajdujących się w pobliżu hydrantów przeciwpożarowych o łącznej długości około 260 metrów Po dotarciu na miejsce zdarzenia innych jednostek, których w sumie było 9 zastępów) przystąpiono do natarcia na palący się obiekt. Po ugaszeniu ognia dopiero można było zobaczyć rozmiar strat. Wstępne straty oszacowano na prawie 0,5 mln złotych a wartość uratowanego mienia oszacowano na kwotę 350 000 złotych. Akcję ratowniczo gaśniczą utrudniała konstrukcja budynku, silne zadymienie oraz prędkość rozprzestrzeniania się ognia. W czasie działań ratowniczo- gaśniczych doszło do wielu eksplozji zgromadzonych w garażach pojemników z paliwami oraz butli gazowych – których część udało się ewakuować. Także postępowanie wielu gapiów pozostawiało wiele do życzenia. W czasie gaszenia pożaru ratownicy zużyli 26 butli powietrznych do aparatów Ochrony Dróg Oddechowych. Ponieśliśmy pewne straty w wyposażeniu naszej jednostki w postaci 5 węży, 3 par rękawic oraz 1 hełmu bojowego, które mamy nadziję zostaną szybko uzupełnione przez Urząd Miasta i Gminy w Prabutach. Dalsze czynności mające na celu stwierdzenie przyczyny pożaru prowadzić będzie Policja. W działaniach ratowniczo – gaśniczych brało udział 9 zastępów straży pożarnej w tym zastępy OSP Prabuty, OSP Sypanica, OSP Sadlinki, OSP Obrzynowo, OSP Trumiejki, oraz zastępy JRG PSP w Kwidzynie. Jednocześnie tą drogą w imieniu wszystkich przemoczonych strażaków biorących udział w akcji chcielibyśmy podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy w Prabutach za zapewnienie gorących napojów.

źródło: OSP PRABUTY

2 myśli na “Pożar garaży przy ul. Legionów [Fotorelacja]”

  1. Jakie 0,5 mln zlotych strat co oni pierdziela pewnie naddatek zeby pozniej do kieszeni kasa poszla .Splonelo troche rupieci 2 auta okopcone i blachodachowka .Za pol banki postawil by 5 takich ciogow garazy.

  2. WIDZE,ZE NIE MIALES TAM GARAZU!!! BARDZO DOBRZE TEZ WIESZ JAK BARDZO BEZWARTOSCIOWE BYLY TAM RUPIECIE !!!
    MOZE TEZ POMOZESZ WYSKROBAC TE AUTA I SPROBUJESZ SIE NIMI PRZEJECHAC!!! LATWO SIE MOWI NIE O SWOIM, BO CIEBIE TO NIE SPOTKALO I NIE KOSZTUJE!! A WIEKSZIOSC TO STARSI LUDZIE ,KTORZY MIELI TAM SWOJ DOROBEK I NIE STAC ICH NA NAPRAWE !!!! TO AZ 17 GARAZY !!! POMYSL POTEM MOW!!!!

Komentarze zostały wyłączone.