Pociąg TLK zatrzyma się dopiero w 2013 roku?

Od pewnego czasu trwają starania władz Prabut o to, aby w mieście zatrzymywał się dalekobieżny pociąg relacji Gdynia – Zakopane. Wszystko wskazuje na to, że zarówno prabucianie, jak i kwidzynianie korzystający z pociągu w tej miejscowości, będą musieli poczekać do zakończenia prac związanych z modernizacją trasy kolejowej E 65 Warszawa – Gdańsk, dzięki której stacja w Prabutach zyska nowe perony.

Władze Prabut, chcąc sprostać potrzebom mieszkańców, starają się od dłuższego czasu doprowadzić do zatrzymywania się przejeżdżającego przez stację pociągu z Gdyni do Zakopanego. Był już apel radnych i burmistrz, a także pismo z prośbą o wsparcie do posła Jerzego Kozdronia.

Decyzja PKP Intercity i Departamentu Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury wskazuje na to, że w tym roku nie uda się spełnić postulatów mieszkańców, którzy chcieliby korzystać z tego połączenia.

Mariusz Pawełczyk, dyrektor biura PKP Intercity poinformował, że pociąg TLK nie zatrzymuje się w Prabutach, ponieważ długość składów tego pociągu przewyższa długość krawędzi peronów na prabuckiej stacji, a przewoźnik chce zapewnić bezpieczeństwo podróżnym korzystającym z przejazdów.

W kwietniu przyszła odpowiedź z Departamentu Kolejnictwa, która pozwala jednak wierzyć, że po planowanym przez Polskie Linie Kolejowe remoncie uda się zatrzymać pociąg w Prabutach.

– W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem mającym na celu realizację przedstawionego postulatu jest wydłużenie długości czynnych krawędzi peronowych na stacji w Prabutach – poinformowała Jadwiga Stachowska z Departamentu Kolejnictwa w piśmie z 20 kwietnia tego roku.

Stacja ma zostać zmodernizowana w ramach remontu trasy E 65 z Warszawy do Gdańska. Oprócz wydłużenia peronów, ma nastąpić także ich podwyższenie, aby móc swobodnie wysiąść z pociągu.

– Termin zakończenia modernizacji stacji w Prabutach przewidziano na przełom października i listopada 2012 roku. W wyniku zaplanowanych prac długość peronów zostanie zwiększona prawie dwukrotnie, co pozwoli na wyznaczenie postojów dla większej liczby pociągów dalekobieżnych – podaje Jadwiga Stachowska w wyżej cytowanym piśmie.

źródło. naszemiasto.pl

5 myśli na “Pociąg TLK zatrzyma się dopiero w 2013 roku?”

  1. Kwidzyn jest odcięty od świata,bo stacja Prabuty jest oknem na świat dla Kwidzyna ,kiedyś początek lat 90 było super połaczenie z Warszawą Krakowem Lublinem Rzeszowem .Od kiedy ZLIKWIDOWANO pospieczny Stoczniowiec w-wa GDAŃSK rozpoczeło sie rozwalania kolei w majestacie prawa ,rozwalono dobre rozkłady jazdy i skomunikowanie a zaczęły rządzić złodziejskie spółki i tu tkwi tajemnica i zbrodnia na kolei!!!!!!!

    1. Ela Ty tez pierdzielisz od rzeczy.Co ma wspólnego Stoczniowiec jeżdzący w relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Gł – Warszawa Zachodnia z Krakowem,Lublinem i Rzeszowem.Kiedyś w nocy w odstępie około30 minut jechały dwa pociagi jeden do Krakowa drugi do Lublina.A co spółek to Ty chyba kilkanaście lat temu pociagiem nie jeździłaś.Jakoś teraz nie widzę aby ludzie, przez okna do pociagów wsiadali aby miejsce znaleźć.Mimo wszystko jest więcej pociagów i można się przesiąść.

  2. Po pierwsze. Część informacji może i jest skopiowana, ale podane jest źródło.
    Po drugie primo tutaj łatwiej jest znaleźć interesujące Cię informacje. Strona jest bardziej czytelna, lepiej wykonana.

  3. I jeżeli masz z tym jakiś problem, to napisz bezpośrednio do administracji. Formularz kontaktowy odnajdziesz w dziale ‚kontakt’. 😉

  4. Z tą długością peronów to gówno prawda.Jakoś nie przeszkadza nikomu,że w Nowym Dworze Mazowieckim peron ma raptem 200 metrów i mieści w nim sie 1/3 tego pociągu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *