' + post_title + '

Obywatel MC – Kear powraca w barwach Prosto!

GETTO DELUKS to album który aktualnie nagrywa pochodzący z Prabut KEAR, z pewnością wielu z was pamięta grupę Deluks w której Kear zaczynał swoją karierę z hip hopem. Poniżej prezentujemy pierwszy kawałek z płyty Getto Deluks – Do Dna, promomix albumu, zapowiedź albumu oraz teledysk którego osobiście jestem wielkim fanem Deluks – Graffiti.

/Materiały Promocyjne/

W drugiej połowie lutego nakładem Prosto ukaże się „Getto Deluks”, pierwsza płyta firmowana przez Obywatela MC. Jest to solowy projekt dawno niesłyszanego Keara, charyzmatycznego rapera z Wybrzeża, znanego z zespołu Deluks i projektu PCP.

– Jest to hołd oddany 4 elementom i ludziom, którzy reprezentowali i reprezentują jej wartości po dziś dzień – tak o albumie mówi Obywatel MC.Niebawem pojawią się konkretniejsze szczegóły oraz pierwszy singiela na razie mamy „historię, która stoi za postacią Obywatela MC”…

Jeden z prekursorów kultury hip hop Polsce, na scenie obecny od 1994 roku. Wówczas to pod ksywą Kear reprezentował swoje graficiarskie i rapowe ekipy, po tym jak w wieku 18 lat przeniósł się na stałe do Gdańska.

Po rozwodzie rodziców od najmłodszych lat wychowywały go ulica i hip hop. Zasady takie jak lojalność, respekt, rozwój ukształtowały go jako człowieka. Przytłaczająca rzeczywistość i realia tylko dopingowały do kolejnych działań. Okres ten utożsamia z ważnym dla niego hasłem – „skoro mam żyć w getcie, to niech to getto będzie deluks”.

Właśnie pod szyldem Deluks w 2001 roku wraz z Centem i Rybsonem, we współpracy z Wacem, ukazał się pierwszy oficjalny singiel z udziałem Keara – „Graffiti”. Kawałek ten został wybrany singlem roku w plebiscycie magazynu „Ślizg” i przeszedł do klasyki rodzimego rapu.

Równie dobrze został przyjęty album projektu PCP, który połączył siły grup Deluks, JWP i Intoksynator. Formacja, w skład której wchodziło dziewięciu raperów, dwóch didżejów i producent, otrzymała od czytelników „Ślizgu” nagrodę za debiut 2004 roku. Właśnie na albumie PCP narodził się „Obywatel MC” . Ten solowy numer Keara inspirowany był zmianami systemów politycznych i przemianami społecznymi w Polsce od stanu wojennego do demokracji. Dodatkową inspiracją była przygoda ze Stocznią Gdańską, gdzie Deluksi mieli swoje studio Vabank.

Po 3 latach od powstania PCP Obywatel MC równolegle oprócz muzyki, którą tworzył do szuflady, zaczął ścigać się w zawodach motocross i cross country. W 2010 roku wygrał puchar Polski w klasyfikacji generalnej, a w 2011 po raz pierwszy w karierze stanął na podium mistrzostw Polski.

W 2012 roku w czerwcu zawiesił karierę moto, jednak niespokojna dusza daje o sobie znać ponownie. Obywatel MC powrócił do studia i nagrywania, efektem czego jest materiał – podsumowanie miłości Obywatela MC a.k.a Kear Deluks do kultury hipopowej. Jest to hołd oddany jej 4 elementom (RAP, GRAFFITI, TURNTABLISM, BRAKDANCE) i ludziom, którzy reprezentowali i reprezentują jej wartości po dziś dzień.

Wyświetleń: 11377

28 comments

  1. Krewon

    Czy PCKiS będzie się starał o zorganizowanie koncertu naszego rodzimego rapera?

  2. asdasda

    oficjalnie informuję, że jedyny termin najprędszy to koniec kwietnia… Wiec musicie poczekać. Raczej szybciej nie da sie niczego zmotać.