A wy co sądzicie o nowym Herbie i fladze ?

Prezentujemy projekty nowego herbu i flagi miasta
A wy co o nich sądzicie ??
Czekamy na wasze opinie w komentarzach

11 myśli na “A wy co sądzicie o nowym Herbie i fladze ?”

 1. a co to za nowa inicjatywa lokalna??
  czy to aby nie jest na siłę wbijanie się w nurt, modę na tworzenie identyfikacji miast, województw itp???
  Jakie są powody tej zmiany, z czego ona wynika i czy te rebrending jest nam potrzebny – czy nie ma innych ważniejszych wydatków w gminie??
  czy coś się na tyle zmieniło aby dokonać tej zmiany kolorystyki.
  Prabut tylko bardziej boski, zeusowy się zrobił no i wieżyczka uległa zmianie. Jest w nim dużo szczegółów które bedą problematyczne do odwzorowania na długopisie, czy przemyślana ta zmiana została pod kontem wielkości minimalnej!!!
  A jeśli chodzi o flagę – jest to tylko moje zdanie – po co!! Jeśli chcemy wszędzie pokazywać to nasze „miejskie logo” skupmy się na starym symbolu miejskim który jest na tyle ciekawy że szkoda go chować w tych barwach. Mi kojarzy się to bardzo z kolorami kościelnymi.
  A Prabuta z herbu to można umieścić na fontannie Rolanda – wówczas było by to bardzo ciekawym połączeniem.
  Ale jak pisałem wcześniej są to tylko moje spostrzeżenia, czy będą brane pod uwagę??? zakładam że nie.
  W razie pytań z racji swojego doświadczenia służę pomocą.

  Radosław Rutka

 2. Akurat ta ‚moda’ na tworzenie, tudziez odbudowywanie identyfikacji lokalnej -o ile nie jest narzucana- nie jest niczym zlym…

  Proponowana nowa kolorystyka i detale w herbie miasta ma swoje logiczne uzasadnienie (szczegoly na stronie UM). Dotychczas uzywany herb miasta powstal ‚na szybko’ (historia byla wyjasniana w trakcie konsultacji w MDK) i nie ma oparcia ani w heraldyce ani w tradycjach miasta.
  Uwazam ze skoro juz posiadamy herb, niech bedzie on dobrem trwalym i majacym swa geneze w historii oraz logice heraldycznej. Bez prowizorki. Tandete zostawmy chinczykom…
  Co do kosztow wprowadzenia nowego herbu to sa one praktycznie zadne (moze w perspektywie czasu nastapi wymiana kilku miejskich pieczatek lub elementow dekoracji).Nie wiem jak ma sie kwestia ewentualnej zaplaty za konsultacje dla autora herbu.

  Flaga bez dwoch zdan prezentuje sie bardzo slabo i z tego powodu nie zostala zaakceptowana.

  Temat herbu i flagi postaram sie rozwinac na lamach ‚Gazety Prabuckiej’

  p.s. Mozna odniesc wrazenie ze jestem zatrudniony w UM. Nie. Po prostu jestem zwolennikiem ‚poukladania’ sprawy symboli Prabut a sprawe poznalem w trakcie konsultacji ktore odbyly sie w MDK. Okazuje sie ze warto na takowe przychodzic.

  Andrzej Ochal

  1. Jeśli jest się na miejscu to jak najbardziej warto wiedzieć co nasi włodarze chcą akurat robić, czym się zajmują.
   Herb może był projektowany na szybko, ale pomysł był czymś inspirowany – czy czasem inspiracja nie znajduje się na Bramie Kwidzyńskiej? jednak nie wiem czy wisiał już tam przed tym szybkim projektem czy po tym projekcie.
   Z tego co pamiętam on mógłby zostac obrobiony przez dobrego grafika który ma pojecie nie tylko o heraldyce czy symbolice ale też o systemach identyfikacji.
   Piszesz że koszty nie będą znaczące… z doświadczenia wiem że jak miasto dostaje nowe logo to wariuje i wszędzie je umieszcza, nagle trzeba wydrukować jakieś materiały, ulotki, trzeba się pokazać, żeby gawiedź opatrzyła i zapoznała sie z nowym, stary herbem.
   Czy wiadomo kto zajmował się tym projektem, kto go projektował, a kto sie podpisał?
   Na stronach UMiG nie znalazłem powodu zmiany ani jakiejś opisanej strategii na promocje miasta, a nowy herb i identyfikacja wizualna najczęściej sie wówczas pojawiają.
   Czy masz wiadomości kto konsultował ten projekt i jakie założenia były brane podczas restylizacji starego herbu?
   Czy były też jakieś inne propozycje? czy był jakiś inny wybór?
   I jeszcze jedno czy swoje zdanie na powyższy temat można gdzieś dodać online na stronie urzędu? czy trzeba własnoręcznie w jakiej książce gdzieś tam położonej?
   Radosław Rutka

 3. krotko moze na temat herbu prabut-kolory podchodza pod ukraine ,a gosciu z pala(maczuga)wyglada jak niezly pedal-gdzie stara wersja herbu odzwierciedlala historie(grod olbrzyma,ale nie spedalonego),takze nie tak dawno temu prabuty byly uznane za najsilniejsze miasto w polsce(w przeliczeniu ilosc silaczy na ilosc mieszkancow)

 4. Bo ja wiem? Wygląda nawet dobrze. Nie znam pochodzenia barw, ale myślę, że powinny byc zbliżone do barw herbu biskupstwa pomezańskiego, czyli czerwono-złoto-białych, ale to tylko moja prywatna opinia.
  Te obecne moga się kojarzyc z pojezierskim charakterem miasta – lasy i jeziora, ale to rownież jedynie swobodna interpretacja.

 5. Ideologie można dopisać i dorysować do wszystkiego..
  Wiem bo zawodowo właśnie takimi tematami mn. się zajmuję..
  Ostatnio coś takiego zrobiła Ustka, ale czy to zostało zrobione dobrze..
  każdy ma swoje zdanie.
  Twierdzę tylko ze klient który nie jest specjalistą w tej materii, kupi wszystko. Wystarczy tylko kilka zgrabnych argumentów.

  Radosław Rutka
  http://bigconception.blogspot.com/

 6. Panie i Panowie, było spotkanie z mieszkańcami, dotyczące herbu i flagi. Trzeba było iść i dowiedzielibyście co z czego się bierze.

 7. KONSULTOWAĆ!!!! to daje oszczędności!!

  a nie można było na początku zrobić jakąś konsultacje?
  wiadomo konsultant kosztuje ale po podsumowaniu wszystkich kosztów wyjdzie taniej gdyż za np. wydrukowane materiały z niezgodnym logo nikt już nie zwróci

  mimo wszystko trzymam kciuki za finał:)

 8. ad tematu
  nie można załączyć linku z innej strony

  http:// prabuty.naszemiasto.pl/artykul /1359601,prabuty-do-projektu-nowego-herbu-flagi-i-sztandaru-trzeba,id,t.html#4234cca3501f815a,1,3,6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *